چاپ

با توجه به شیوع بیماری کرونا باید شرایط خاصی جهت تعزیه خوای در نظر گرفته می شد تا علاوه بر حفظ سلامت جسمی ، مراسم و عزاداری سلار شهیدان حضرت امام حسین (ع) به بهترین شکل ممکن برگزار گردد.

احمد عزیزی سرپرست «گروه تعزیه سیدالشهدا (ع)» گفت: رویداد «شبیه‌خوانی در پهنه» را در پهنه رودکی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌کنیم.

در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: من از طرف بنیاد رودکی دعوت شدم تا با گروه خود در پهنه رودکی به مدت ده شب در فضای باز به اجرای برنامه بپردازم. قرار است صندلی‌ها به فاصله یک متر و نیم از سکو چیده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ها اجرا شوند تا برای ما و مردمی که به تماشا می‌نشینند، امنیت بهداشتی ایجاد شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی افزود: تعزیه‌ها به مدت ده شب و بعداز نماز مغرب و عشا اجرا می‌شوند. اکثر تعزیه‌هایی که قرار بود در تکایا اجرا شوند، به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شدند؛ اما در فضای باز امکان اجرا فراهم است. زمان اجرای تعزیه‌ها به مدت یک الی یک ساعت و نیم است. برنامه‌های شبیه خوانی از روز جمعه ۳۱ مرداد ماه تا ۹ شهریور ماه در پهنه رودکی اجرا می‌شوند.

به در ادامه به بیان تقویم و فهرست موضوعی برگزاری تعزیه ها پرداخت که متن کامل آن در وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان درج شده است.

همچنین فهرست تعزیه گردانندگان و اجرا کنندگان تعزیه نیز توسط ایشان ذکر شد و از این عزیزان قدردانی شد.

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان